Urazy, skuteczne leczenie

Złamania u dzieci to bardzo poważne wydarzenia. Choćby mówi się powszechnie, że młody organizm poradzi sobie idealnie z taką sytuacją i kości szybko się zrosną, to jednak naprawdę nie wszystko jest takie czarno-białe. Otóż jeżeli rehabilitacja małego pacjenta nie zostanie przeprowadzona w prawidłowy sposób, może to spowodować wytrzymałe problemy w układzie kostnym.

Warto mieć na uwadze, że nie wszystko jest takie bezsporne na 1-wszy rzut oka. Teoretycznie kości mogą zrosnąć się dobrze lub nie dobrze i w tym drugim przypadku będzie trzeba utworzyć ponowny zabieg, po czym ponownie usztywnić złamaną kończynę. Ale jednakże leczenie po złamaniach zna również stany pośrednie, gdzie teoretycznie wszystko przebiegło prawidłowo, ale po latach okazuje się że miejsce dawnego złamania zaczyna odzywać się znowu. Pojawia się silny ból, kończyna blokuje się, nie można zyskać zupełnej ruchomości. Młody człowiek po kilku latach znów ląduje w szpitalu gdzie okazuje się, że nie tylko i wyłącznie kość jest nie najlepiej zrośnięta, ale także pojawił się już inne poważniejsze powikłania.

Aby tego uniknąć niezbędne jest wdrożenie tam gdzie mieszkamy np. w Gdańsku Wrzeszcz Górny i Zaspa lub w Gdyni Wielki Kack lub też w Sopocie Centrum Południe, dobrej rehabilitacji po wyjściu ze szpitala.
Jest to kluczowe dla zdrowia dziecka, ponieważ w sytuacji złego zrośnięcia się kości, czyli w przypadku jak opisaliśmy powyżej, wraz z rozwojem organizmu i ciągłym wzrostem pojawią się powikłania, które mogą negatywnie wpłynąć na cały układ kostny. Odpowiedni rehabilitant doskonale zdaje sobie z tego sprawę, ważne jest zatem abyśmy i my jako rodzice byli świadomi tej sytuacji i wysłali naszą pociechę na odpowiednią rehabilitację po przebytym złamaniu. Fizjoterapeuta dziecięcy jest osobą, która nie tylko perfekcyjnie potrafi zająć się młodym człowiekiem, niemniej jednak również poprowadzić zajęcia i ćwiczenia w sposób bardzo ciekawy. Jest to najistotniejsze, ponieważ jak wiemy dzieci nie doceniają robić czegoś, co wymaga od nich sporo wysiłku a nie przynosi natychmiastowych efektów bądź nie daje przyjemności. Dlatego też zadbajmy o to ażeby zapisać dziecko do takiej osoby, która ma dobrą opinię i sporo lat doświadczenia w pracy.

Zobacz także: ncfproject.org/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1871639


Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.