Rehabilitacja w kontuzjach

Kłopoty z układem kostnym i stawowym mogą zdarzyć się nam w każdym wieku. Najczęściej są one skutkiem złamań czy także powikłań spowodowanych przeciążeniem pewnych partii ciał, niemniej jednak w pewnych przypadkach – zwłaszcza w starszym wieku – mogą być spowodowane problemami natury neurologicznej. Wtedy problem może być poważny, ponieważ na pierwszy rzut oka wszystko może się wydawać funkcjonować właściwie, a natomiast osobę chorą mogą nachodzić niezidentyfikowane bóle czy mogą się pojawiać różnorodne problemy z poruszaniem.

W ekstremalnych przypadkach zdarzają się np zawroty głowy albo całkowita niewładność rąk czy nóg, trwająca krótką chwilę, ale mogąca spowodować utratę równowagi i bardzo poważne złamania lub potłuczenia.

Co robić w takim wypadku? Przede wszystkim nie zostawiajmy osoby starszej samej sobie. Powinniśmy nakłonić ją na badania, a także powinien ją obejrzeć bardzo dobry terapeuta rehabilitacyjny. Jeżeli przyczyną problemów są na przykład uciski na kręgosłup, to pomoże tutaj odpowiednie ćwiczenie tej partii ciała, które rozluźni uciski występujące w tym obszarze. To jednakże może zrobić jedynie bardzo dobry kinezyterapeuta, ponieważ w przeciwnym przypadku stawiamy jedynie taką osobę przed ryzykiem wystąpienia jeszcze istotniejszych powikłań.

Czasami kłopoty z poruszaniem się mogą się pojawić po przebytym urazie mózgu albo wylewie. Na nieszczęście w tym drugim przypadku rzadko mamy do czynienia z powrotem do zupełnej sprawności, niemniej jednak nie trzeba się zniechęcać. Rehabilitacja przebiegnie właściwie jeśli zatrudnimy kompetentną osobę, która będzie wiedziała co robi i będzie współpracowała z lekarzami. Warto tutaj zaznaczyć, że nigdy nie należy próbować rehabilitacji na swoją rękę, ponieważ ta może zakończyć się większymi szkodami niż pożytkiem. Zwłaszcza leczenie po złamaniach powinien przeprowadzić bardzo dobry terapeuta rehabilitacyjny, który będzie stosownie wykwalifikowany w tym typie schorzeń. Pamiętajmy że praca z taką osobą może nas nieco kosztować, ale weźmy pod uwagę to, że tutaj nie finanse są najważniejsze, jedynie zdrowie naszych najbliższych.

Więcej informacji na stronie: peintureestriemariolandry.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=275217


Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.