Przeciwdziałanie kontuzjom

Złamania u dzieci to bardzo poważne wydarzenia. Choć mówi się powszechnie, że młody organizm poradzi sobie doskonale z taką sytuacją i kości szybko się zrosną, to jednak de facto nie wszystko jest takie czarno-białe. Otóż jeżeli już rehabilitacja małego pacjenta nie zostanie przeprowadzona w prawidłowy sposób, może to spowodować trwałe dylematy w układzie kostnym.

Warto mieć na uwadze, że nie wszystko jest takie bezdyskusyjne na 1-szy rzut oka. Teoretycznie kości mogą zrosnąć się świetnie lub nie najlepiej i w tym drugim przypadku będzie trzeba utworzyć ponowny zabieg, po czym ponownie usztywnić złamaną kończynę. Niemniej jednak jednakże leczenie po złamaniach zna również stany pośrednie, gdzie teoretycznie wszystko przebiegło prawidłowo, ale po latach okazuje się że miejsce dawnego złamania zaczyna odzywać się znowu. Pojawia się silny ból, kończyna blokuje się, nie można pozyskać pełnej ruchomości. Młody człowiek po kilku latach znów ląduje w szpitalu gdzie okazuje się, że nie tylko i wyłącznie kość jest nie najlepiej zrośnięta, ale również pojawił się już inne poważniejsze powikłania.

Aby tego uniknąć niezbędne jest wdrożenie tam gdzie mieszkamy np. w Gdańsku Rudniki lub Stare Miasto lub w Gdyni Witomino i Śródmieście lub też w Sopocie Przylesie, dobrej fizjoterapii po wyjściu ze szpitala.
Jest to kluczowe dla zdrowia dziecka, ponieważ w sytuacji złego zrośnięcia się kości, czyli w sytuacji jak opisaliśmy powyżej, wraz z rozwojem organizmu i ciągłym wzrostem pojawią się powikłania, które mogą negatywnie wpłynąć na cały układ kostny. Bardzo dobry rehabilitant perfekcyjnie zdaje sobie z tego sprawę, istotne jest zatem abyśmy i my jako rodzice byli świadomi tej sytuacji i wysłali naszą pociechę na odpowiednią rehabilitację po przebytym złamaniu. Rehabilitant dziecięcy jest osobą, która nie tylko idealnie potrafi zająć się młodym człowiekiem, niemniej jednak też poprowadzić zajęcia i ćwiczenia w sposób ciekawy. Jest to najbardziej istotne, ponieważ jak wiemy dzieci nie preferują robić czegoś, co wymaga od nich sporo wysiłku a nie przynosi natychmiastowych efektów bądź nie daje przyjemności. Dlatego również zadbajmy o to ażeby zapisać dziecko do takiej osoby, która ma dobrą opinię i wiele lat doświadczenia w pracy.

Zobacz również: ambitionuae.com/component/k2/itemlist/user/173961


Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.