Gabinet fizjoterapeutyczny

Złamania mogą się przydarzyć każdemu z nas. Na 100 procent takie przeżycia nie są dla na miłe, ale rzeczywistość sprawia że bardzo często niewiele możemy na to poradzić. W szczególności w dzieciństwie zabawy mogą nas doprowadzić do rozmaitych problemów z układem kostnym i stawowym, ze złamaniami włącznie.

Po złamaniu przychodzi dla nas nieprzyjemny czas kiedy powinniśmy leżeć w szpitalu. Jednakże na tym nie koniec problemów. W ogromnej liczbie przypadków niezbędna jest rehabilitacja, ponieważ mięśnie stają się słabe i zwiotczałe w czasie braku ruchu, gdy kończyna jest usztywniona. Jeżeli już mamy problem z nogą, najprawdopodobniej będziemy mieli problem by na początek chodzić o własnych siłach. Leczenie po złamaniach nie powinno się na nieszczęście do najprzyjemniejszych, ale tak to już w życiu jest. Dlatego warto przede wszystkim przestrzegać nasze pociechy przed zbyt odważną zabawą, tak by uznawały na siebie i nie popełniły tego samego błędu co my w swoim dzieciństwie, bądź ich koledzy. Pamiętać trzeba także o tym, żeby przenigdy nie ryzykować prób powrotu do pełnego funkcjonowania tak po prostu.

Gdy rozpoczynamy rehabilitację z małym pacjentem, warto zdać sobie sprawę z tego, iż priorytetowym jest fakt wybrania dobrego rehabilitanta. Osoba która nie będzie przykładać się do swojej pracy może spowodować, że u dziecka wystąpią dodatkowe powikłania po złamaniu, a tego chciałbym wszakże uniknąć. Świetny fizjoterapeuta będzie wiedział co robić, aby nasza pociecha jak najszybciej wróciła do pełni funkcjonowania, a prócz tego by nie powstały dodatkowe kłopoty. Warto wspomnieć że od tego jak bardzo dobrze przeprowadzona będzie rehabilitacja po złamaniu zależy to, czy w późniejszym czasie nie rozwiną się dodatkowe problemy kostno-stawowe, jak przykładowo dyskopatia. Tu trzeba zwrócić baczną uwagę na to, by dziecko nie tylko posłać do dobrego rehabilitanta, ale też aby wskazane przez niego ćwiczenia wykonywało solennie w domu. Znacznie znacząco przyśpieszy to proces powrotu do pełni funkcjonowania i zmniejszy okres gdy dziecko będzie cierpieć. Ważne jest również okazanie zrozumienia i wsparcia dla naszej małej pociechy.

Źródło: spiruline-oi.fr/index.php/component/k2/itemlist/user/45027


Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.